Home Bez kategorii Zalety materiałów z konopi włóknistej (Cannabis Sativa L)

Zalety materiałów z konopi włóknistej (Cannabis Sativa L)

tkaniny konopne różne

Konopie to naturalne oraz jeden z najbardziej ekologicznych materiałów, a także najstarszy znany człowiekowi. Historia świata i badania w Kolumbii stwierdzają, że ​​najstarsze relikty przemysłu ludzkiego to fragmenty tkaniny konopnej odkryte w grobowcach sprzed około 8 000 lat p.n.e.

Włókno konopne jest jednym z najmocniejszych i najtrwalszych naturalnych włókien tekstylnych. Jest nie tylko mocny, ale także zachowuje swój kształt. Konopia charakteryzuje się jednym z najniższych procentowych wydłużeń dowolnego naturalnego włókna. Co warto wiedzieć połączenie tych cech czyli: wytrzymałości i wygody zostało wykorzystane przez Levi Strauss jako lekkie płótno na pierwszą parę jeansów wyprodukowanych w Kalifornii.

Tkaniny konopne oddychają i są przewiewne. Dodatkowo są też termoizolacyjne. Będą nas chłodzić latem i zagrzewać zimą. Nie często się zdarza by materiał łączył te dwie cechy: wytrzymałość i wygodę użytkowania. Naturalne organiczne włókno konopne które sprzedajemy w naszym sklepie allofhemp.com „oddycha” i ulega biodegradacji.

Udostępnij:

Może Cię zainteresować

Mamy dla Ciebie prezent!ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ 5% RABATU
Wyrażam zgodę na wysyłkę newslettera oraz rabat przez All of Hemp. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać, ale nie będzie to koniecznie! Moje dane są bezpieczne i nigdzie nieudostępniane.