Home Bez kategorii Tkaniny konopne: dlaczego jest to materiał idealny. Hemp 100%

Tkaniny konopne: dlaczego jest to materiał idealny. Hemp 100%

Materiał tekstylny używany do produkcji odzieży konopnej pochodzi z długich pasm włókna łyka, które tworzą łodygę rośliny konopnej. Długie włókna łykowe są przędzone i wplecione w cienką tkaninę. Różnorodność przędzy i naturalny kolor prawdziwie ekologicznego materiału konopnego nadaje tym tkaninom hemp ich ponadczasowe piękno i styl.

Kupowanie tkanin konopnych zdecydowanie opłaca się na dłuższą metę: zamiast zużywać się tak jak inne tkaniny, tkaniny konopne nie zużywają się i przy każdym praniu stają się bardziej miękkie i wygodniejsze w noszeniu. Co więcej, za każdym razem, gdy prane są naturalne tkaniny, stają się one mocniejsze, gdy włókna nadal się ze sobą zazębiają tworząc jeszcze mocniejszy splot. Oprócz tego naturalne tkaniny lepiej się układają i pasują.

  • Są znacznie wygodniejsze w noszeniu niż materiały syntetyczne i są naturalnie bardziej odpowiednie dla osób z wrażliwością na chemię, podrażnieniami skóry lub alergiami.
  • Są lepsze dla organizmu, ponieważ umożliwiają skórze prawidłowe oddychanie, wchłanianie potu i pomagają zmniejszyć zapach ciała.

Charakterystyka włókien konopnych sprawia, że ​​tkaniny są bardziej chłonne dla naturalnych barwników, co w połączeniu z możliwością lepszego odbijania promieni ultrafioletowych przez konopie oznacza, że ​​materiał konopny jest mniej podatny na blaknięcie kolorów niż inne naturalne tkaniny. Spodnie czy marynarki mogą nie stracić swojego blasku nawet po 20 latach używania. Oczywiście trzeba pamiętać jak dbać o materiał z konopi.

Oprócz przemysłu odzieżowego tkaniny konopne są bardzo wszechstronne i dlatego są stosowane w niezliczonej liczbie produktów tekstylnych, takich jak akcesoria, buty, meble, wyposażenie domu, dekoracje domowe itp.

Udostępnij:

Może Cię zainteresować

Mamy dla Ciebie prezent!ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ 5% RABATU
Wyrażam zgodę na wysyłkę newslettera oraz rabat przez All of Hemp. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać, ale nie będzie to koniecznie! Moje dane są bezpieczne i nigdzie nieudostępniane.