Home Bez kategorii 3 sposoby na wspieranie przemysłu konopnego

3 sposoby na wspieranie przemysłu konopnego

Dlaczego wspierać przemysł konopny? 

Cóż, to po prostu ma sens.

To oczywiste, że konsumpcjonizm odbija się na ogólnym zdrowiu naszej planety. Od wylesiania, przez tworzywa sztuczne zalewające oceany, po chemikalia używane w przemyśle modowym. Z tymi problemami Ziemia musi się zmagać każdego dnia. Na szczęście konopie to najlepsza uprawa rolnicza, która może naprawdę pomóc złagodzić te problemy, które z każdym dniem stają się coraz bardziej szkodliwe.

Konopie są bardziej zrównoważonym źródłem papieru w porównaniu z papierem drzewnym. Konopie mogą wyprodukować 2-4 razy więcej papieru na akr niż drewno. Drewno używa ciężkich środków chemicznych do wybielania papieru, podczas gdy konopie można wybielić nadtlenkiem wodoru. Ogólnie rzecz biorąc, konopie są bardziej trwałym i zrównoważonym źródłem papieru niż drewno.

Odpady z tworzyw sztucznych stają się większym problemem niż kiedykolwiek. Konopie okazują się doskonałym źródłem plastiku. Eksperci i badacze stworzyli produkty z tworzyw sztucznych z konopi, które mogą ulegać biodegradacji w ciągu 18-24 miesięcy. Przy większej ilości pieniędzy, badań i rozwoju konopie mogą być znaczącym źródłem plastiku.

Śmiało mogę założyć, że nosisz coś z bawełny. Ta biała, puszysta roślinka jest trudna w uprawie, zużywa dużo świeżej wody i wymaga ciężkich środków chemicznych do uprawy i przetwarzania. Jaka jest alternatywa? Zgadza się, Konopie! Konopie wymagają minimalnej ilości środków chemicznych do uprawy, jeśli w ogóle, i potrzebują jednej trzeciej wody w porównaniu z bawełną.

 

Jak możemy pomóc i wesprzeć przemysł konopny? 

Sprowadza się to do tych trzech sposobów:

  1. Wykorzystaj swoje pieniądze jako formę głosowania. Kupując produkty z konopi, głosujesz na przemysł konopny. Im większy jest popyt na nie, tym bardziej rynek będzie zmuszony zapewnić podaż. Doprowadzi to do usunięcia ograniczeń dotyczących uprawy konopi.
  2. Edukuj siebie i innych na temat konopi. Porozmawiaj z przyjaciółmi i bliskimi o konopiach. Edukuj ich z korzyścią dla nas wszystkich i każdego z osobna. Można to zrobić osobiście, jak i za pośrednictwem mediów społecznościowych. Rozpowszechniaj wiedzę o konopiach.
  3. Poprzyj politykę konopną w sejmie, wspieraj protesty np. ‘protest wolne konopie’. Powiedz głośno, dlaczego uważasz, że konopie powinny być legalne . Im więcej ludzi naciska na naszych urzędników państwowych w sprawie legalizacji konopi, tym lepiej.  Sprawę Konopną można wygrać, jeśli spotkamy się i zjednoczymy jako wolny i świadomy kraj.

Może Cię zainteresować

Mamy dla Ciebie prezent!ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ 5% RABATU
Wyrażam zgodę na wysyłkę newslettera oraz rabat przez All of Hemp. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać, ale nie będzie to koniecznie! Moje dane są bezpieczne i nigdzie nieudostępniane.